Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pack Size | 100 ml |
| Printing Type | Digital Printing |
| Brand | Ink Well |
| Packaging Type | Bottle |
| Printer Ink Type | Solvent Based Ink |
| Model No. | Lc 400 |
INk-Well offers inks for use with Brother Inkjet Printer. These inks are made from specially chosen high quality colorants offering enhanced fade resistance, superior adhesion & low metamerism prints.
Also It works with - Cart - LC400, LC75, LC535, LC39, LC38, LC61, LC67, LC37, LC51,LC57,LC970,LC1000 series
Features:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Printer Type | Ink Tank |
| Print Output | Color |
| Pack Size | 100 ml |
| Printing Type | Digital Printing |
| Color | C/M/Y/K |
| Brand | Ink Well |
| Packaging Type | Bottle |
INk-Well offers inks for use with Brother Inkjet Printer. These inks are made from specially chosen high quality colorants offering enhanced fade resistance, superior adhesion & low metamerism prints.
Also It works with - Cart - LC400, LC75, LC535, LC39, LC38, LC61, LC67, LC37, LC51,LC57,LC970,LC1000 seriesFeatures:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pack Size | 100 ml |
| Ink Type | Dye |
| Compatible Printer Series | Epson M-Series, Epson EcoTank, Epson L-Series |
| Printing Type | Digital Printing |
| Color | C/M/Y/K |
| Brand | Ink Well |
| Packaging Type | Bottle |
INk-Well offers inks for use with Brother Inkjet Printer. These inks are made from specially chosen high quality colorants offering enhanced fade resistance, superior adhesion & low metamerism prints.
Also It works with - Cart - LC400, LC75, LC535, LC39, LC38, LC61, LC67, LC37, LC51,LC57,LC970,LC1000 series
Features:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Ink Series | BTD60 |
| Ink Color | Cyan |
| Packaging Size | 100 ml |
| Pack Size | Pack of 2 |
| Bottle Volume | 48 ml |
| Printer Model | DCP-T310 |
| Color | C/M/Y/K |
| Model Name/Number | J100 |
| Form | Liquid |
Ink-Well offers inks for use with Brother Inkjet Printer. These inks are made from specially chosen high quality colorants offering enhanced fade resistance, superior adhesion & low metamerism prints. Photo-Jet dye inks are made from highly purified dyes with high fade resistance.
Features: