Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Ink Series | GI-790 |
| Color | 6 |
| Ink Color | CMYK Set |
| Pack Size | Pack of 10 |
| Packaging Size | 100 ml, 1 kg |
| Bottle Volume | 70 ml |
| Printer Model | G1010 |
| Ink Type | Dye Ink |
| Usage | Printing |
| Brand | INK-WELL |
| Packaging Type | Bottle |
Ink-Well offers Pigment inks & Dye inks suitable for use with Canon printers. These inks are formulated for use with the Canon’s thermal print-head technology. These inks offer excellent colour matching along with enhanced fade resistance & superior adhesion.
Also Compatiable Inks for Catridge :Product Details:
| Ink Series | GI-790S |
| Ink Color | CMYK Set |
| Pack Size | Pack of 10 |
| Printer Model | G1010 |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Printer Ink Type | Solvent Based Ink |
| Country of Origin | Made in India |
| Fade Resistant | Yes |
| Bulk Packaging | Yes |
| Packaging Size | 100 ml |
| Bottle Volume | 70 ml |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pack Size | 100 ml , 1 kg |
| Brand | INK-WELL |
| Color | C/M/Y/K |
| Packaging Type: | Plastic Bottle |
| Model | Canon G2000 |
| Product Form | Ink Bottle |
| Printer Ink Type | Water Based Ink |
Ink-Well offers Pigment inks & Dye inks suitable for use with Canon printers. These inks are formulated for use with the Canon’s thermal print-head technology. These inks offer excellent colour matching along with enhanced fade resistance & superior adhesion.
Also Compatible Inks for Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | 100 ml, 1 kg |
| Ink Type | Pigment |
| Color | 4 color |
| Brand | INK-WELL |
| Compatible Printer Series | HP Ink Tank |
| Printing Type | Digital Printing |
| Packaging Type | Bottle |
Ink-Well offers Pigment inks & Dye inks suitable for use with Canon printers. These inks are formulated for use with the Canon’s thermal print-head technology. These inks offer excellent colour matching along with enhanced fade resistance & superior adhesion.
Also Compatiable Inks for Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Printer Brand | Canon |
| Pack Size | 1KG |
| Ink Type | Pigment |
| Compatible Model | EcoTank |
| Application | Photo Printing |
| Color | C/M/Y/K/LK/LLK/LM/LC |
| Model | 6410 |
| Model No. | imagePROGRAF iPF841 / 851 |
| Ink types | INKJET INKS |
| Supply type | CONTINUESE |
| Compatible | YES |
Ink-Well offers Pigment inks & Dye inks suitable for use with Canon printers. Variety of Bulk Ink Cartridge solutions for various plotters and LFP Printers. High quality cartridges and chip solutions are available for most of printer models. Inks are specially developed to suit every printer color calibration and printhead technology.
Features:-
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pack Size | 100 ml , 1 kg |
| Color | 4 and 6 color |
| Model | MP2770 , MP3170 Series |
| Packaging Type: | Plastic Bottle |
| Printer Ink Type | Water Based Ink |
| Brand | INK-WELL |
Ink-Well offers Pigment inks & Dye inks suitable for use with Canon printers. These inks are formulated for use with the Canon’s thermal print-head technology. These inks offer excellent colour matching along with enhanced fade resistance & superior adhesion.
Also Compatible Inks for Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Ink Series | GI-790Y |
| Ink Color | CMYK Set |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | Pack of 10 |
| Ink Type | Pigment |
| Bottle Volume | 70 ml |
| Printer Model | G2010 |
| Product Form | Ink Bottle |
Ink-Well offers Pigment inks & Dye inks suitable for use with Canon printers. These inks are formulated for use with the Canon’s thermal print-head technology. These inks offer excellent colour matching along with enhanced fade resistance & superior adhesion.
Also Compatiable Inks for Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Packaging Size | 100 ml |
| Pack Size | 100 ml, 1 kg |
| Ink Type | Pigment |
| Color | 6 color |
| Brand | INK-WELL |
| Compatible Printer Series | Canon imagePROGRAF, Canon PIXMA G-Series |
| Printing Type | Digital Printing |
| Packaging Type | Bottle |
Ink-Well offers Pigment inks & Dye inks suitable for use with Canon printers. These inks are formulated for use with the Canon’s thermal print-head technology. These inks offer excellent colour matching along with enhanced fade resistance & superior adhesion.
Also Compatiable Inks for Catridge :Product Details:
| Model | Cannon IP4200,IP5200,MP800/500 |
We are the leading supplier of Canon IPF671e Inkjet Plotter Ink made available to our clients at competitive prices.
Ink-Well offers Pigment inks & Dye inks suitable for use with Canon printers. These inks are formulated for use with the Canon's thermal print-head technology. These inks offer excellent colour matching along with enhanced fade resistance & superior adhesion.
Also Compatiable Inks for Catridge :