Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Color | C/M/Y/K |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Usage | Printing |
| Brand | Ink Well |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Printing |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Printer:Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Color | 5 Color |
| Printer Type | Pigment Ink, Sublimation Ink |
| Print Technology | Inkjet |
| Feature | Compatible |
| Model No. | T3270 |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Ink types | Pigment, Sublimation |
| Model Name | T3270 |
| Pack Size | 700 ml |
| Brand | Ink Well |
Features:
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pack Size | 1000 ml |
| Color | C/M/Y/K/LC/LM/LK/LLK |
| Packaging Type: | Plastic Bottle |
| Model | LFP Pro 7700 |
| Printer Ink Type | Sublimation Ink, Water Based Ink |
| Brand | Ink Well |
Features: