Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Platen size | 40 x 60 cm |
| Machine weight | 20 kg |
| Brand | Ink Well |
| Printing to be done on | T-Shirt, Teflon |
| Power Consumption | 1200 w |
| Size | 16x24 |
| Max Temperature | 250 C |
| Temperature (degree celsius) | 100-200 degree celsius |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Machine Type | Manual |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Platen size | 38 x 38 cm |
| Printing Speed (time per product) | 30-40 sec |
| Max temperature | 250 °C |
| Voltage | 230 V |
| Machine weight | 20 kg |
| Printing to be done on | T-Shirt |
| Automation Grade | Manual |
| Temperature (degree celsius) | 400-500, >500, 200-300, 300-400 |