Product Details:
| Platen size | 40 x 60 cm |
| Power rating | 1200 W |
| Brand | Epson |
| Model Number | C78 R |
| Max temperature | 300 °C |
| Color Output | Multi Colored |
| Voltage | 220 V |
| Machine weight | 20 kg |
| Automation grade | Semi automatic |
| Paper Size | A3 |
| Usage | For Business |
| Print Technology | Inkjet |
Additional Information: