Product Details:
| Printer Series | Ink Tank |
| Color | C/M/Y/K/LC/LM |
| Function | Print Scan Copy |
| Ink Type | Water Based |
| Print Color | Monochrome |
| Printer Brand Compatibility | HP |
| Packaging Size | 100 ml |
| Automatic Duplex | No |
| Model | 6100, 6600,7110 Series |
| Quantity Per Pack | 100 ml |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Color | C/M/Y/K |
| Color Support | 6 Color |
| Brand | HP |
| Usage | Printing |
| Packaging Type | Set of 4 cartridge |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Printer:Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Ink Series | GT52 |
| Ink Color | Cyan |
| Pack Size | Pack of 2 |
| Bottle Volume | 80 ml |
| Brand | INK-WELL |
| Color | Multi Color |
| Model | HP Desktop and Ploters |
| Printer Ink Type | Water Based Ink |
| Fade Resistant | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Kilogram |
| Ink Type | Dye |
| Pack Size | 100 ml , 1 kg, 100 ml |
| Brand | INK-WELL |
| Color | C/M/Y/K |
| Packaging Type: | Plastic Bottle |
| Model | 8100, 8600 |
| Printer Ink Type | Water Based Ink |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Color | C/M/Y/K |
| Printer Brand Compatibility | HP |
| Ink Type | Water Based |
| Packaging Size | 100 ml, 1 kg |
| Application Surface | Photo Paper |
| Usage | Printing |
| Brand | HP |
| Packaging Type | Bottle |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Kilogram |
| Ink Type | Water Based |
| Printer Brand Compatibility | HP |
| Color | C/M/Y/K |
| Pack Size | 100 ml , 1 kg |
| Brand | INK-WELL |
| Model | 4615,3525,4625,6525 Series - Cart - Hp685 |
| Packaging Type: | Plastic Bottle |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Ink Type | Sublimation |
| Pack Size | 100 ml , 1 kg, 500 ml |
| Brand | INK-WELL |
| Color | C/M/Y/K |
| Packaging Type: | Plastic Bottle |
| Model | 5510 , 6510 |
| Printer Ink Type | Water Based Ink |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Color | C/M/Y/K |
| Printer Brand Compatibility | HP |
| Pack Size | 100 ml , 1 kg, 100 ml |
| Suitable For Printer Type | Desktop Printer |
| Brand | INK-WELL |
| Model | 7500 , 6000 |
| Packaging Type: | Plastic Bottle |
| Printer Ink Type | Water Based Ink |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Ink Series | GT52 |
| Color | C/M/Y/K/LC/LM |
| Ink Color | Cyan |
| Pack Size | Pack of 2 |
| Packaging Size | 100 ml, 1 kg |
| Bottle Volume | 80 ml |
| Printer Model | HP 419 |
| Brand | INK-WELL |
| Packaging Type | Bottle |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Kilogram |
| Packaging Size | 100 ml, 1 kg |
| Color | C/M/Y/K |
| Brand | INK-WELL |
| Usage | Printing |
| Packaging Type | Bottle |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pack Size | 100 ml , 1 kg |
| Ink Volume | 100 ml |
| Brand | INK-WELL |
| Color | C/M/Y/K |
| Packaging Type: | Plastic Bottle |
| Model | 6525, 3525 |
| Printer Ink Type | Water Based Ink |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Catridge :Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pack Size | 100 ml , 1 kg, 100 ml |
| Ink Type | Pigment |
| Compatible Printer Series | HP Ink Tank |
| Brand | INK-WELL |
| Color | C/M/Y/K |
| Packaging Type: | Plastic Bottle |
| Model | L7380 |
| Printer Ink Type | Water Based Ink |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Catridge :