Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Printer Brand | HP |
| Color | C/ M / Y/ K |
| Ink Type | Pigment |
| Cartridge Volume | Above 100 ml |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Cartridge'S Status | Full, Empty |
| Brand | HP |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Printer Brand | HP |
| Color | C/M/Y/K |
| Cartridge Volume | Above 100 ml |
| Feature | Compatible |
| Pack Size | Set of 4 cartridge |
| Brand | HP |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Model Series | DesignJet |
| Color | C/M/Y/K |
| Pack Size | 1kg |
| Brand | HP |
| Model | T2300 |
| Packaging Type: | Plastic Bottle |
| Printer Ink Type | Water Based Ink |
| Feature | Compatible |
INK-WELL offers Pigment inks & Dye inks for use with HP printer. These inks are specially formulated for use with the HP’s latest thermal print-head technology. You can achieve excellent color reproduction through these inks.
For Printer:Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Model Number | 678, 802, 2590, 680, 711, 955 |
| Color | C/ M / Y/ K |
| Brand | HP |
| Hardware Compatibility | DeskJet Printer |
| Ink Type | Solvent-based |
| Ink Volume | 300 ml |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Capacity / Yield | High Yield (XL) |
| Cartridge'S Status | Empty, Full |
Additional Information: