Product Details:
| Model Name | SureColor F130 |
| Print Width | 44 inch |
| Color Setup | 6 Color |
| Print Resolution | 1440 dpi |
| Print Speed | 30 sqm/hr |
| Media Type | Polyester Fabric, T Shirt, Transfer Paper |
| Ink Type | Epson Ink |
| Usage | Sportswear, Garment, Soft Signage |
| Connectivity | USB |
| Rip Software | Epson Edge |
Product Details:
| Platen size | 38 x 38 cm |
| Automation grade | Manual |
| Max temperature | 200 °C |
| Pressure type | Clamshell |
| Application media | T shirt |
| Display type | Digital |
Product Details:
| Machine Type | Roll to Roll |
| Platen Size | 16x24 Inch |
| Automation Grade | Manual |
| Max Temperature | 200°C |
| Suitable Substrate | T Shirt |
| Opening Style | Clamshell |
| Power Rating | 5 kW |